Продавець ELBIN розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2192 відгуків

Дякуємо за замовлення в нашому інтернет-магазині ELBIN. Зараз у нас не робочий час. Ваше замовлення прийнято, а ми зв'яжемося з Вами для підтвердження замовлення у найближчий робочий час. Мирного неба. Бережіть себе.

Вибираємо правильно бензопилу!

Вибираємо правильно бензопилу!

Як вибрати бензопилу?
Бензопили поділяються на три категорії побутові, напівпрофесійні і професійні.
    Побутові пили — найпростіші. До їх допомоги, як правило, вдаються від випадку до випадку, наприклад коли треба заготовити дрова для каміна. Функціональні здібності таких пив мінімальні. Вони розраховані в середньому на 20 годин експлуатації в місяць (близько 40 хвилин в день), а їх невисока потужність компенсується легкою вагою і зручністю в обігу.
   Напівпрофесійні моделі виконують будь-які роботи-від ремонтно-будівельних до валки дерев. Єдиний їх недолік —це немає можливості використання по 8-10 годин на добу протягом тривалого періоду. Нерідко вони служать сучкорезами на лісоповалі.
   Професійні пили-володіють високою потужністю (як правило, більше 2,5 кВт) і характеризуються широким спектром функцій. Їх застосовують в основному в якості вальних пив, вони можуть без втоми трудитися весь рік по 10-16 годин на добу. Головна ж особливість професійного інструменту — 8 годин роботи без перерви. Такі пили виготовляють з міцних і зносостійких матеріалів, а їх ресурс коливається в межах 1300-2000 мотогодин (у побутових моделей цей показник в 2-3 рази нижче).
Ресурс роботи.
Точного і чіткого визначення поняття «ресурс роботи», яким би однаково оперували всі виробники і продавці, не існує. Обивателі трактують його як час до відправки інструменту на звалище, а фахівці — як до першого капітального ремонту двигуна або зменшення компресії на 40 %. Як видно, точну цифру назвати досить складно, та й практично нереально, тому основна увага тут приділяється наявності фірмового сервісу.
Головний рада з експлуатації бензопили (як, втім, і будь-якого іншого інструменту) такий: правильно вибрати режим роботи і уникати значних перевантажень. Формула любові права і тут: як з інструментом обходяться, стільки він і служить.
Швидкість реза
Купуючи бензопилу, покупці нерідко ставлять питання про швидкість розпилювання деревини інструментом конкретної марки (наприклад, чи потрібно тиснути на нього при цьому). В першу чергу це залежить від стану пильної гарнітури, і зокрема ланцюга. При роботі тупим ланцюгом ефективність розпилювання значно падає, а ймовірність виходу пили з ладу підвищується, так як зростає навантаження на двигун і антивібраційну систему. Тому при професійному підході до процесу рекомендується регулярно правити ланцюг (наприклад, в кінці робочого дня). Крім того, чималий внесок у продуктивність вносять форма ріжучого зуба і крок ланцюга.Найкращий результат досягається при оптимальному підборі ланцюга і потужності двигуна. Потужність пили — це другий важливий параметр, що характеризує її активність і визначає жорсткі умови застосовності даної моделі.
Проблема зворотного удару
Найнебезпечніший момент у процесі експлуатації пили — так званий зворотний удар, або різкий покидьок інструменту у бік оператора. Відбувається це в тому випадку, коли кінець пильної шини зустрічається з поверхнею оброблюваної деревини.Єдиний спосіб уберегтися від травми — швидка зупинка ланцюга. Цю функцію виконує спеціальний гальма (він називається інерційним), приводом для якого служить щиток, розташований перед лівою рукою оператора. Він являє собою своєрідний важіль, який може займати два положення. Перед запуском щиток переключається в позицію «ближче до руки» і тим самим ставиться на взвод. У момент зворотного удару рука оператора упирається в нього, і щиток спрацьовує, миттєво приводячи в дію гальмо ланцюга. Крім того, він може поміняти положення без взаємодії з рукою оператора — просто за рахунок інерції.
Антивібраційна система
Тривалий контакт з сильно вібруючим інструментом може призвести до важких захворювань суглобів, тому наявність антивібраційної системи просто необхідно, особливо на професійних моделях. Найпростіша різновид — набір гумових прокладок, розташованих між рукоятками і корпусом. Втім, подібна антивібраційна система вже практично неактуальна — в сучасних бензопилах, як правило, реалізований принцип двох мас: блок двигуна відділений від блоку рукояток і паливного бака.Кожен, хто хоч раз працював потужної пилкою кілька годин поспіль, знає, яку величезну навантаження випробовують кисті рук із-за вібрації. При відсутності достатньої віброзахисту це загрожує порушенням кровообігу і іншими неприємними наслідками. Тому якщо немає бажання разом зі спеціальністю лісоруба придбати і професійні хвороби, слід звернути увагу на те, яку саме захист від вібрації забезпечує ця система. Ще краще попросити при купівлі запустити бензопилу і потримати її в руках.
Потужність і вага
Виробники уникають нарощувати потужність побутових моделей, так як це веде до збільшення ваги інструменту. Крім того, велика потужність — не найголовніший чинник при використанні бензопили в домашньому господарстві. Сприятливе співвідношення вага — потужність важливо і для професіонала, так як цей параметр істотно впливає на зручність при роботі і, як наслідок, на якість праці. Взагалі для класу професійних бензопил характерний значно більший розкид за потужностями (від 2 до 6 кВт), ніж для побутових. Це пояснюється різноманітністю умов, в яких застосовують такий інструмент (різні по товщині стовбури дерев, тверда або мерзла деревина тощо).
В Україні професійної вирубкою займаються взимку, оскільки влітку лісу, як правило, непрохідні. Деревина взимку мерзла і тверда, тому для валки слід вибирати особливо сильні і витривалі бензопили.
Види шин
Існує кілька типів пилкових шин і ланцюгів, призначених для різних цілей і користувачів. Різальна гарнітура для побутових пив влаштує тих користувачів, які беруть інструмент зрідка і не мають особливих професійних навичок. Щоб максимально убезпечити таких операторів, виробники встановлюють вузьку плоску шину з низькопрофільною ланцюгом, володіє дуже малою схильністю до зворотного удару. Полегшені шини оптимальні для робіт, в яких певну роль відіграє вага бензопили (наприклад, пиляння на висоті). Подібні шини складаються з двох сталевих пластин з вибраними пазами, порожнечі між ними заповнені поліамідом. Така конструкція дозволяє істотно зменшити вагу інструменту.Для професійного застосування і тривалої експлуатації створені шини з замінними голівками. Їх встановлюють на пилки середньої і високої потужності.
Довжина шини
У технічних характеристиках бензопили до показника довжини шини зазвичай додають слово «рекомендована». Що це означає? Справа в тому, що чим довше шина, тим більший опір вона надає обертальному моменту колінчастого вала двигуна. При недостатній потужності бензопили доведеться докладати додаткові зусилля, що призведе до передчасної зношуваності пильної гарнітури і двигуна. Крім того, оскільки велика частина потужностей буде йти вхолосту, збільшується витрата палива.Таким чином, довжина шини повинна бути узгоджена з потужністю пили і «рекомендована» означає по суті максимальна (шини меншої довжини ставити можна, а от більшою — небажано).
Ланцюги
Низькопрофільні ланцюга призначені для непрофесійного використання. Як правило, їх крок складає 0,325 дюйма, тому основна перевага такого ланцюга (мінімальний рівень вібрації) плавно перетікає в її недолік — знижену продуктивність.
На потужних бензопилах рекомендовані ланцюга з кроком 3/8 і 0,404 дюйма. Рівень вібрації у них підвищений, але і активність набагато більше. Саме такі ланцюги оптимальні для валки і розкряжування товстих дерев. Існує також особливий клас завдань, з якими звичайні ланцюги впоратися не в змозі (вони дуже швидко затупляются). Це розпилювання забрудненої або мерзлої деревини. Для подібних робіт існують спеціальні ланцюги з твердосплавними напайками.
Як вибрати пиляльні гарнітуру
Слід пам'ятати, що компоненти пильної гарнітури (шина, ланцюг, що веде ланцюгове колесо, або зірочка) різних фірм, як правило, несумісні. Відмінності полягають в параметрах провідного ланцюгового колеса (у відповідності з якими повинен бути і крок ланцюга) і товщині ведучого ланки ланцюга, яка змінюється в межах 1,3-1,6 міліметра. Тому вибравши конкретну модель, будь то електро - або бензопила, покупець майже завжди стає прихильником комплектуючих тієї ж торгової марки.Багато хто вважає, що чим більше крок ланцюга, тим вона агресивніша. На ділі все трохи інакше. Виявляється, агресивність пили з тієї чи іншої ланцюгом сильно залежить від потужності і, відповідно, крутного моменту.Потужність інструмента визначає здатність пили протягати ланцюг через розпил. Ось над цим процесом як раз і билися конструктори багатьох фірм. Як з'ясувалося, для пил з малим об'ємом циліндра (і отже, з невисокою потужністю) ланцюга з кроком 3/8 дюйма ставити невигідно — при широкому кроці зубів ланцюг сильніше вгризається в деревину, але двигун не в змозі її протягнути. Підсумок —неекономічна робота лише частиною полотна. І навпаки, потужні пили, укомплектовані ланцюгом 0,325 дюйма, просто протягують ланцюг, практично не зачіпаючи дерево.Була виведена наступна закономірність. Для пил з об'ємом циліндра 40-50 сантиметрів кубічних ефективніше ланцюг з кроком 0,325 дюйма, тоді як для більш потужних машин оптимальним буде крок 3/8 дюйма. При цьому в категорії 40-50 кубиків використовують як ті, так і інші ланцюги — вибір обумовлений конкретними особливостями моделі.І нарешті, не можна забувати: змінюючи ланцюг на іншу з іншим кроком, доведеться замінити шину і провідну зірочку.
Вимоги до бензину і масел
На будь пилі встановлюють двотактний карбюраторний двигун і два баки (один — для заливки паливної суміші, інший — масла для змащування ланцюга). Обсяг паливного бака складає від 0,3 до 1 літра, а обсяг масляного, як правило, менше в 1,5-2 рази. Таке співвідношення обсягів веде до того, що масло для змащування ланцюга і паливна суміш закінчуються приблизно одночасно, а саме через 30-45 хвилин експлуатації (при повному навантаженні).Необхідність в приготуванні паливної суміші зрозуміла кожному, хто знайомий з двотактними двигунами: відмінність робочого циклу двотактного двигуна від чотиритактного призводить до того, що для змащування тертьових деталей (поршень, вал і т. д.) можна застосувати систему масляних насосів, і масло доводиться додавати безпосередньо в бензин. Все це досить важливо, так як при спробах працювати тільки на бензині або порушення пропорцій бензиномасляной суміші інструмент швидко зламається.Рекомендації по марках бензину і масла, а також за пропорціями паливної суміші наступні. Зарубіжні моделі вимагають бензину з октановим числом 92 (або вище) і фірмових масел виробників бензопил (при цьому вміст олії в такій суміші повинно бути близько 1/50).В принципі, вітчизняні масла для двотактних двигунів підходять і для зарубіжних бензопил, однак слід мати на увазі дві обставини. Перш за все потрібно бути впевненими, що чистий бензин. Друге: мотоциклетні масла розраховані на двигуни з числом обертів до 8,5 тисяч в хвилину, а оскільки у бензопил зарубіжного виробництва обороти можуть досягати 11-14 тисяч, то застосування цих масел зменшує моторесурс інструменту в середньому на 7-10 %. Так чи коштує гра свічок, доведеться вирішувати самостійно.З маслом для змащення пильного апарату простіше: у всіх моделях побутових і професійних бензопил можна використовувати звичайні моторні масла (тільки не відпрацювання), але краще використовувати спеціально розроблені масла для змащення пилкових ланцюгів, вони забезпечують ідеальну змащення ланцюгів і шин. Слід звернути увагу і на особливості сезонної експлуатації інструменту. Якщо пила працює при низьких температурах, навіть при правильному виборі всіх інгредієнтів якість масла і паливної суміші може виявитися незадовільним (відбувається кристалізація і значно збільшується в'язкість). У цьому випадку сама пила повинна бути адаптована до подібних умов — наприклад, потрібно передбачити можливість прогріву карбюратора під час роботи. Крім того, бажано спочатку прогріти пилу (якщо вона зберігалася в неопалюваному приміщенні), щоб уникнути небажаних наслідків-за присутності конденсату.
Купівля та експлуатація
При купівлі пилки природне бажання кожного покупця — перевірити працездатність інструменту. У цьому, здавалося б, простому процесі є підводні камені. Вся справа в конструктивних особливостях ланцюгових бензопил. До відома: будь-яку бензопилу не можна запускати без попередньо встановленої і відрегульованої пильної гарнітури (шини, зірочки і ланцюги), інакше відразу ж вилітає зчеплення. Так що не треба поспішати смикати трос — краще уважно прочитати інструкцію. (До речі, якщо імпортна пила потрапила на наш ринок офіційним шляхом, інструкція повинна бути неодмінно російською мовою.)Обкатці кожної нової ланцюга (або шини) необхідно приділяти кілька хвилин. Все це робиться для того, щоб зірочка, шина і ланцюг добре розігрілися і масло потрапило на всі змащуємо частини пильної гарнітури. Приблизно в 90 % випадків причиною виходу пили з ладу є недбале ставлення до пильної гарнітури, і зокрема поганий догляд за ланцюгом. Іншими словами, коли ланцюг заточена, роботу вона виконує, коли затуплена — людина. До всього іншого виникає додаткова підвищене навантаження на двигун. Крім очевидних незручностей таке збільшення навантаження призводить до істотного зниження моторесурсу інструменту.
Як швидко запустити пилу
Після обов'язкової передстартової перевірки пильної гарнітури і заправлення паливом і олією пила готова до роботи. Далі необхідно витягнути підсос, вибрати слабину стартового троса і сильним ривком запустити інструмент (при млявому натягу великий ризик залити свічку, що дещо ускладнить подальші спроби запуску). Якщо все зроблено правильно, пила заводиться з першого разу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner